Dovolíš si dôverovať?

Blíži sa čas dovoleniek a to je výborná príležitosť na preskúmanie nášho vnútorného nastavenia.  Čo sme schopní si dovoliť a kde už sa nám vkrádajú presvedčenia, že si niečo nezaslúžime?

Už sú to dva roky, čo som si vytvorila do veľkej miery časovú a úplnú miestnu nezávislosť na práci. Motivoval ma k tomu kedysi Tim Ferris vo svojej knižke 4hodinový pracovný týždeň. Vtipná kniha, ktorá poskytuje pomerne jednoduchý návod, ako si zariadiť prácu, ktorá zaručí aj slobodu.

K tej svojej som sa dostala vo sne. Ako inak. Hneď prvú noc na výcviku na Spaceholdera 5Rytmov. Výcvik sa ešte poriadne ani nezačal a ja už som vedela, že sa začala nová etapa v mojom živote. Ozvala som sa bývalej kolegyni, dohodla sa na čiastočnej spolupráci na diaľku, odišla som zo zamestnania a začala robiť na seba. Aká úľava na jednej strane a aká zodpovednosť na strane druhej!

Dovolenka vychádza zo slova dovoliť si. Kedysi som to brala vážne. Kto mi už len má čo dovoľovať, či môžem alebo nemôžem niekam ísť! Dnes sa sama sebe usmievam. Vidím, že slobodu si potrebujeme zaslúžiť. Áno, aj prácou. Aj stratégiou. Ale predovšetkým dôverou. V život. Že keď sa rozhodneme vyletieť a dovoliť si viac než sme si dovolili minule, tak nás vesmír podrží.

A on nás podrží presne toľko, na koľko podržíme samých seba v momentoch pochybností.

Dovolenky sa blížia, a tak nám všetkým prajem, aby sme si ich aj skutočne dovolili. Zaslúžime si výživu. A to nielen v čase dovoleniek!

Ak Vás navštívi strach a bude Vám tvrdiť niečo iné, objímte ho, pobudnite s ním a poďakujte mu za podnetné pripomienky (mnohé z nich sú často k veci, takže ho nezaháňajte). Dohodnite si po ňom aj schôdzku s dôverou. Dôvera Vám zaručí, že si dovolíte každým dňom o kúsok viac.

Možno až toľko, že ani dovoleniek viac nebude potreba. 😊

Dovediem ťa do tvojho Priestoru Ticha, nech môžeš vytvoriť to, prečo si sem prišla. Môj príbeh si môžeš prečítať tu. Môžeš mi napísať, prepojiť sa so mnou na Facebooku či sa so mnou vidieť na pravidelných akciách.
  • Je čas stretnúť sa so svojím vnútorným hlasom? :)
  • Prepíš sa cez divočinu myšlienkového chaosu
    k pokojným vodám svojho vnútorného hlasu.

  • Stlačením tlačidla súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).

  • Súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).