O divokej rieke a balvanoch v nej

Pri výstavbe umelých kanálov, ktoré sa využívajú na divokú vodu bol po celej Európe známy pán Cibák. Mimochodom aj preto, že za najväčší skok na celej trati vždy umiestnil doprostred obrovský balvan. To akože keď prežijete ten skok, aby ste si nemysleli, že to najhoršie je za vami. Šup a nalepí vás to na kameň. Nič príjemné a dôvod vystrašených snov mnohých kajakárov!

 

Tok vody krásne ilustruje aj tok energie. Môžeme mať v sebe krásnu, divokú rieku a niekde v jej toku leží ohromný kameň, ktorý jej bráni v prirodzenom toku. Takým našim vnútorným balvanom môže byť zemitosť a neschopnosť vidieť širší obraz, alebo ohnivá impulzívnosť, melanchólia prichádzajúca, keď je potrebné si skôr dupnúť alebo myšlienkový vietor v hlave.

 


Je mnoho spôsobov, akými môžeme svoj prirodzený tok energie obmedzovať. Často je to spojené s tým, že niektorý zo živlov v našom tele vytláča iné a spôsobuje tak v systéme nerovnováhu.
 
Čo myslíte, ktorý element bude dominantný vo vašom prípade? A ktorý je chudáčik utláčaný a chcel by sa už konečne prejaviť?
 
Nie ste si istí?
 
Čo takto si na chvíľu zavrieť oči a spýtať sa priamo svojho tela? 😉
 
P.S. Je možnosť pokecať si s telom pre vás ešte stále sci-fi? Pridajte sa zajtra ku mne na meditáciu, povediem vás! 😉 Hlásiť sa môžete tu: Moje telo je živel!
 
Dovediem ťa do tvojho Priestoru Ticha, nech môžeš vytvoriť to, prečo si sem prišla. Môj príbeh si môžeš prečítať tu. Môžeš mi napísať, prepojiť sa so mnou na Facebooku či sa so mnou vidieť na pravidelných akciách.
  • Je čas stretnúť sa so svojím vnútorným hlasom? :)
  • Prepíš sa cez divočinu myšlienkového chaosu
    k pokojným vodám svojho vnútorného hlasu.

  • Stlačením tlačidla súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).

  • Súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).