O dôležitosti nekonzistentnej konzistencie :)

Keď sa vydáme na cestu, určitý čas svojho vývoja čakáme na ten zázračný moment, kedy pôjdeme na nejaký workshop, prečítame si nejakú múdru knižku a zrazu sa nám to všetko spojí a budeme mať jasno. Musím sa priznať, že tých workshopov a zázračných momentov som zažila toľko, až mi začalo byť podozrivé, že ten zázrak v bežnom živote nepretrvá. Frustrujúce.

Vedela som, že mi určité veci robia dobre, akurát som ich proste nerobila. Radšej som išla na ďalší workshop, či hltala ďalšie informácie. Pripomína ti to niekoho? 😀 Stále niekde v pozadí čakáme, že veď ono sa to nejak samo zariadi, že nám bude na tom svete zrazu tak veľmi dobre.

A ono, svetu div sa. Nie.

Až začneme byť konzistentní Spočiatku dokonale, neomylne, až zúrivo presne držíme pravidlá. Strašná nuda.

Navyše sa to moc nedá vydržať. Ani s nami, ani v nás.

Postupom času začneme dodržiavať rád uvoľnene. Väčšinou áno, niekedy ale aj nie.

To „niekedy“ urobí veľký rozdiel.

Podobne, ako keď nerobíme nič a zrazu sa sami sebe začneme NIEKEDY venovať, urobí to ohromný rozdiel v našom vnímaní, aj vo vedomí.

Rovnako tak, keď už si nájdeme svoju cestu a smer, je veľmi fajn NIEKEDY po nej nejsť.

Jedno malé „niekedy“ totiž necháva priestor pre tvorivosť i hravosť.

Náhodu i oblaženie.

Ako to máš ty? Keď už sa vydáš nejakou cestou, držíš sa jej zubami nechtami alebo si nechávaš v batôžteku priestor aj na „niekedy proste nie?“ 😊

Dovediem ťa do tvojho Priestoru Ticha, nech môžeš vytvoriť to, prečo si sem prišla. Môj príbeh si môžeš prečítať tu. Môžeš mi napísať, prepojiť sa so mnou na Facebooku či sa so mnou vidieť na pravidelných akciách.
  • Je čas stretnúť sa so svojím vnútorným hlasom? :)
  • Prepíš sa cez divočinu myšlienkového chaosu
    k pokojným vodám svojho vnútorného hlasu.

  • Stlačením tlačidla súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).

  • Súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).