O šteniatku na skúšku

Tento týždeň mi započal v poradí siedmy tohtoročný týždeň na pláži.

V januári, keď som si robila silvestrovský rituál, vytvorila som si v mysli akúsi predstavu toho, ako by som si priala, aby sa tento rok vyvíjal. More som v tých obrazoch vôbec nemala.

Zvykla som si na to, že sa moje očakávania naplnia inak, než som pôvodne zamýšľala, ale toto je predsalen trošku rozdiel.

Od mala som chcela žiť pri mori. Ale tak nejak bol vždy dobrý dôvod, prečo to neurobiť. Som si istá, že to poznáte. Do života sa pripletie kopec iných vecí, ktoré sú akési dôležitejšie a už sa zdá, že ten náš sen vlastne ani nie je (či nikdy nebol) až taký dôležitý. Zaváňa to trošku bullshitom, že? 🙂

Povedzme si otvorene, žitie pri mori znie veľmi vážne. Už len pomyslenie na túto možnosť spustilo vo mne vždy lavínu myšlienok, čo všetko by som musela zmeniť, aby sa to mohlo stať. To ma vždy vystrašilo a ja som zahnala ten nápad ešte pred tým, než sa stihol vo mne usadiť.

Tentokrát som to ale urobila inak. Poznáte predajnú techniku tzv. šteniatka na skúšku?
Asi tak. Šteniatko si v skutočnosti neberiete na skúšku. Ak na takú ponuku pristúpite, je takmer isté, že si šteniatko necháte. Pre naše ego je to ale zastierací manéver, ktorý je dobre využiť. Proste si niečo len tak vyskúšate a uvidíte, či je to pre vás.

Poviem Vám to takto. Vykročiť za tým, po čom naozaj vo vnútri v sebe túžime, je strašidelné. Riskujeme o mnoho viac než len to, že dnešný deň bude viac menej rovnaký ako ten včerajší.

Ak by nám náš plán nevyšiel, to reálne nie je až také zlé. Vždy sa nájde niekto, kto nám ochotne pripomenie, že nám to hovoril. A my sa akurát vrátime so stiahnutým chvostom a budeme chvíľu za bláznov. Taká blbosť, veď to bolo jasné, že to nemôže vyjsť.

Pravdou ale je, že nič nie je také riskantné, ako keď zistíme, že sa nám to, po čom sme túžili, zapáči. Rozlúčime sa s nejakou časťou v nás, ktorá nám do tej doby tvrdila, že to nepôjde. Aj všetky výhovorky stratia svoju váhu a my uvidíme, že sme to vlastne mohli urobiť dávno a že ak nám niečo bránilo, tak sme to boli my.

Šteniatko na skúšku potrebuje v potenciálnom novom domove stráviť nejaký čas.
V jeden moment sa v nás niečo však zlomí. To, čoho sme sa báli, ustúpi a my zistíme, že všetko to boli len príbehy našej mysle, ktoré zatienila tá krásna radosť z toho, čo sme si vždy priali. Alebo zistíme, že sme to chceli vlastne trošku inak a že miesto šteniatka by sme radšej mačiatko.

V oboch prípadoch je to výhra, pretože sa o sebe niečo nové dozvieme.

Prehrou je si to šteniatku na skúšku nikdy neskúsiť.

Povedzte, aké šteniatko na Vás teraz smutne žmurká a chce, aby ste si ho na chvíľku k sebe privinuli?

Priviňte si ho! Aj keby to malo byť len na chvíľku! 😉

Krásny deň od mora Vám prajem!

Dovediem ťa do tvojho Priestoru Ticha, nech si môžeš vytvoriť život sama sebe na mieru. Môj príbeh si môžeš prečítať tu. Môžeš mi napísať, prepojiť sa so mnou na Facebooku či sa so mnou vidieť na pravidelných akciách.
  • Je čas stretnúť sa so svojím vnútorným hlasom? :)
  • Prepíš sa cez divočinu myšlienkového chaosu
    k pokojným vodám svojho vnútorného hlasu.

  • Stlačením tlačidla súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).

  • Súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).