Konaj Dobrodružne

Vytváraj si vlastné pravidlá,
a dobrodružstvo sa oprie aj do tvojho plavidla!

ZDVÍHAME KOTVY

Keď poznáme a žijeme svoju pravdu, začne sa nám lepšie dýchať, zlepšia sa naše vzťahy s okolím a vytvoríme si okruh blízkych ľudí. Venujeme sa viac tomu, čo nás teší a život nás celkovo dosť baví. Zákonite príde moment, kedy sa začneme pýtať, kam by sme sa mohli posunúť ďalej.

Treťou úlohou na ceste konania je:
Podeľ sa o svoju pravdu s ostatnými

Ísť s kožou na trh s tým, čomu hlboko v sebe veríme, je ten najfascinujúcejší prejav tvorivost a hravosti v jednom. Prichádza, keď sa niečo v nás rozhodne, že nastal náš čas a sme pripravené na ďalší krok.

SIETE PRESVEDČENÍ

S čím sa môžeš stretnúť, keď sa rozhodneš vydať sa za svojím hlasom a naplniť ním aj svoju profesnú dráhu?
Ani oceán nestačí pojať v sebe to množstvo vnútornej sabotáže a mýtov, ktorými sa vo svojom pokroku v rôznych štádiách zastavujeme. Aké sú tie najbežnejšie? 

Najdôležitejšie je nájsť to, čo mám robiť

Nie je dôležité, čo robíš, ale ako to robíš. Pýtaj sa, kým si naozaj a rob to, čo ti umožní byť viac sama sebou. Čo budeš robiť a mať, vyplynie z toho, kým si.

Počkám na vhodnú chvíľu

Niečo také ako vhodná chvíľa neexistuje. Príliš moc nepremýšľaj. Jedine tak, že niečo skúsiš, zistíš, či je to, o čom uvažuješ pre teba. Si tu a to znamená, že si pripravená na ďalší krok. Neváhaj.

Za to si predsa nemôžem pýtať peniaze

Povedal kto?

Nemôžem všetko opustiť a začať z nuly

Ani nemusíš. Môžeš robiť postupné zmeny. Z malých ostrovčekov potešenia si po kúskoch vytvárať pevninu.

Keď nájdem svoj smer, pôjde to všetko samo

Nepôjde. Budeš musieť robiť kopec vecí, ktoré si pôvodne ani nemyslela, že by boli nutné. Ak je to, prečo si sa rozhodla, to pravé a vychádza to z teba, aktivity navyše budeš brať ako súčasť toho, čo miluješ.

Budem mať toho toľko, že ani nebudem stíhať to, čo ma na tom všetkom pôvodne tešilo

Stačí si inak nastaviť systém. To, čo miluješ, rob zmysluplne. Delegácia, outsourcing, nastavenie procesov a kompetencií... och áno a hranice? 🙂 Je čas sa posunúť na ďalší level?

Budem musieť drieť a nezostane mi čas na iné

Ako si to zariadiš, tak to budeš mať. Ak chceš byť v hre dlhodobo, nastav si systém odmien tak, aby ťa napĺňanie poslania tešilo každý deň. Rozhodne nikomu neprospeje, keď budeš svoju tvorivosť a hravosť žmýkať do poslednej kvapky. Old school, takto to už fakt nie je nutné.

Kritika bude nekompromisná

A ocenenie hlboko dojímavé. Jedno bez druhého nejde. Ak ťa niečo zabolí a prenesieš sa cez to, len sa utvrdíš vo svojom smerovaní. Zosilnieš.

Budem na všetko sama

Ak sa tak rozhodneš. Dá sa to ale aj inak. Dobro-družne. Môžeš si vytvoriť svoju podnikavú skupinku, začať s niekým spolupracovať alebo sa pridať do nejakej už existujúcej podpornej skupiny. Niektoré veci človek sám nedá. Prečo by aj, keď je nás vôkoľ toľko a spolu je to väčšia zábava.

NAPÍNAME PLACHTY

Vďaka tvorivosti zisťujeme, kto vlastne sme a kde sa berie náš vnútorný pocit dôvery a bezpečia. Hravosť nás učí nastavovať si hranice, prekonávať obmedzenia a užívať si cestu. Dobrodružstvo už je skúška naostro,
v realite overuje, ako pracujeme sami so sebou. Na koľko dokážeme plachtiť s hlavou nad hladinou a či sa nám darí udržať kormidlo a smer, aj keď je vôkol nás rozbúrené more.
Dobrodružstvo je nikdy nekončiaci výlet za pokladom, pričom tým pokladom sme my, náš príbeh a naplnenie nášho poslania tu na Zemi.
Možno sa už plavíš a premýšľaš, ako zlepšiť procesy, aby to bola väčšia sranda. Alebo o plavbe premýšľaš a chceš sa dobre pripraviť než sa vydáš na more. Ako ťa môžem podporiť?

Rada by som sa vrátila k základom

Túžim sa družiť