Zuzana Klačková

Dovediem ťa do tvojho Priestoru Ticha,
nech môžeš vytvoriť to, prečo si sem prišla.

ČO ROBÍM?

Vediem ťa
k tvorivosti

Rozprúď svoju tvorivosť a spomeň si na to, kým si a čo máš na tomto svete vykonať.

Podnecujem tvoju hravosť

Nauč sa hravo rozpliesť zväzujúce presvedčenia, ktorými si v naplnení svojej vízie brániš.

Podporujem ťa na ceste za tvojim
dobrodružstvom

Uskutočňuj postupné kroky v realite. Zadaj si smer svojho poslania. Vyrážame.

KEDY A S ČÍM SA NA MŇA MÔŽEŠ OBRÁTIŤ?

Keď si pripravená na zmenu a ochotná ísť do akcie, či už sa to týka:

  • Naplnenia tvojho poslania na Zemi
  • Rozpustenia limitujúcich presvedčení
  • Nastavenia stratégie pre tvoj projekt

AKO SOM SA DOSTALA K TOMU, ČO ROBÍM?

Vábenie spodných prúdov

Vyrástla som na divokej vode. Ako kajakárka. Naučila som sa, že príroda je hravá, a zároveň nekompromisná. Preverí naše predstavy a ideály. Prežije len to, čo je skutočné a rýdze.

Bilingválne gymnázium mi otvorilo svet. K angličtine som pridala aj francúzštinu a španielčinu.

Vyštudovala som Medzinárodné vzťahy v Prahe. Študentské časy mi umožnili cestovať i žiť na rôznych miestach. Objavila som aj úplne nové obzory, tie vnútorné! 😊 Chvíľu som odolávala, spodné prúdy však boli mocnejšie ako ja. Poddala som sa.

Norím sa a občas strácam orientáciu

Po škole prišiel šok v podobe to snáď nemyslíš vážne zamestnaní. Riskla som to, odišla som z komfortu veľkej štvorky, dala si nejaký čas voľno. Chcela som robiť niečo, čo by mi dávalo zmysel, bavilo ma a ešte by som si pri tom aj zarobila. Život ma viedol a ja som sa učila dôverovať. Bez toho, aby som to tušila, postupne som si vytvorila prácu snov.

V jednej sympatickej firme som začala s tým, že však sa uvidí. Do roka som viedla obchod pre 32 krajín sveta, mala pod sebou 4 oddelenia a 18 ľudí. Navrhovala som a realizovala obchodné a marketingové stratégie pre jednotlivé trhy, koordinovala som vývoj nových produktov a nastavovala procesy v jednotlivých oddeleniach. Popritom som vyjedala tie najlepšie raw vegan mňamky na svete a trávila čas s ľuďmi, z ktorých sa stali kamaráti.

V hlbinách nachádzam poklad

Pri práci a cestovaní som rozširovala svoje znalosti vedomého pohybu a spontánneho tancovania. Norila som sa hlbšie do seba a do svojich prvotných, limitujúcich zážitkov a prepisovala ich. Uvoľňovala som nánosy nefunkčných presvedčení a vytvárala si ešte vedomejší život.

Vďaka intenzívnej vnútornej práci som postupne nachádzala to, kým som, aj do akého prístavu sa plavím.

Z drobných, tu a tam roztrúsených ostrovčekov vnútorného naplnenia sa stávala pevnina.

Nazvala som ju Priestor Ticha.

Ukotvená, vynáram sa späť na hladinu

Konečne som našla to, čo som celé roky hľadala. Zakotvila som vo svojom Priestore Ticha a urobila si výcvik v dvoch smeroch, ktoré mi za 11 rokov vnútornej práce priniesli najväčšie vnútorné stíšenie a zjemnenie.

V roku 2019 som v USA prešla tréningom na spaceholdera 5Rytmov® (meditácia v pohybe) a v Nemecku na facilitátorku Birth Into Being (prepis limbického odtlačku).

Každá z nás má na svete svoje poslanie. Našou úlohou je ho nájsť a zrealizovať. Odpovede si nesieme v sebe, vo svojom Priestore Ticha.

Pozývam ťa na dobrodružnú plavbu do hlbín tvojho vnútra, nech aj Ty naplníš to, prečo si sem prišla. Rada budem tvojou sprievodkyňou.

SPRÁVY Z PRIESTORU TICHA

Vytvorila som si si nádherné obrazy, naplnili ma šťastím a spokojnosťou.
Majka po meditácií
Moje telo vyjadrilo všetko, čo potrebovalo. Ďakujem Ti.
Gabika po tancovaní
Cítim v sebe taký pokoj, ani sa mi to nechce slovami rušiť.
Mirka po tancovaní

Pohyb nezastavíš, hľadaj Priestor Ticha

Keď sa pozriem na to, kým som dnes, musím sa usmiať. Milujem spontánny tanec, a tak trávim veľa času na rôznych parketoch sveta vrátane toho, ktorý mám doma. Nechávam svoje telo natriasať v tanci presne tým svojím unikátnym spôsobom.

Rada sa vzdelávam, preto sa učím od ľudí, o ktorých som si pár rokov dozadu len obdivne čítala. Rozširujem tak svoje znalosti, s ktorými často prichádza aj pochopenie a prijatie samej seba či iných.

Zariadila som si svoju vysnenú prácu tak, aby som mohla pracovať odkiaľkoľvek, čo mi dalo presne tú slobodu, po ktorej som celý život túžila.

Vytváram komunitu ľudí, ktorí milujú to, čo ja. Tanec. Pohyb. Meditáciu. A sebarozvoj.

Nebolo to zo dňa na deň a moja cesta rozhodne nebola priamočiara, ani krátka.

K tomu, kde som dnes, som sa postupne dopracovala. Bol to proces. Chcelo to veľa drobných vnútorných rozhodnutí, ktoré následne viedli k zmenám aj  navonok.

Veľmi dobre si pamätám na to, aké to bolo pred rokmi, kedy som chodila každé ráno do práce so stiahnutým žalúdkom a hovorila si, že to nedám. Šedé šaty, „okná fakt neotvárame“ postoj, celý deň na zadku, pracovné miesto šírka meter dvadsať a k tomu všetci tí draví a namotivovaní kolegovia, ktorých detským snom bolo odjakživa vypĺňanie tabuliek v Exceli.

Aj ja som sa snažila. Tvárila som sa erudovane, občas aj dôležito. Vo vnútri to ale vrelo. Tento vnútorný rozpor ma išiel roztrhnúť. Nevedela som, čo mám robiť. Mala som nejakú predstavu o svojom živote. Snaha o jej naplnenie ma však vnútorne ničila. Alternatívy neboli. Aspoň nie v mojej hlave.

Upínala som sa na rôzne trendy. Zdravú stravu. Najskôr makrobiotika, potom pre zmenu raw. Veganstvo. Sugar free. Na myšlienku tzv. demokratických a slobodných firiem. Bezodpadovú domácnosť. Barefoot. Digitálne nomádstvo. Všetko mi to dávalo zmysel a som vďačná za to, že som niektoré návyky do svojho života privítala, (a aj za to, že iné nie).

Dodržiavanie určitých pravidiel mi naoko dalo pocit, že som dobrý človek, lebo JA ŽIJEM SPRÁVNE. A bola som, samozrejme, ako každý superhrdina, pripravená všetkým vysvetliť, čo je to to správne. Ani tento „pocit správnosti“ však nedokázal zaplniť moju vnútornú prázdnotu.

Vydávala som sa na cesty do ďaleka, ale i za humna. Po návrate domov ma vždy frustrovalo, že zážitky sú to síce pekné, ale môj denný život mi to aj tak  nezmenilo a musím pokračovať v tom, čo som si napiekla. Šedé šaty, „okná fakt neotvárame“ postoj...

Tá večná nespokojnosť mi už išla na nervy.

Vedela som, že ak chcem žiť život, aký som si sem prišla naplniť, nemám na výber.
Musím sa ponoriť hlbšie.

Cez hlbokú vnútornú prácu, množstvo techník, a predovšetkým cez nekonečné sebaspytovanie som postupne nachádzala to, kým som a akým smerom chcem vo svojom živote kráčať.

Zo všetkého, čo som kedy vyskúšala mi najviac pomohli dve veci – spontánny tanec a prepis limbického odtlačku. Vzhľadom na hĺbku, šírku a presah oboch techník do ďalších oborov som sa do nich naplno ponorila.

Stretnutie s Priestorom Ticha

Desiatky dní som strávila na tanečnom parkete, stovky hodín som prechádzala rôznymi procesmi a kultivovala svoje vnútorné cítenie. Keď už som si hovorila, že to snáď ani nie je možné a či niekedy dôjdem do konca, a keď nie do konca, tak Bože, dopraj, že aspoň kraja...

Zrazu sa to stalo.

Dostala som sa do svojho vlastného Priestoru Ticha.

Jedenkrát.

Potom znova.

A neskôr zase.

Priestor ticha je priestor, ktorý máme v sebe všetci. Je to naše spojenie sa s tým, čo nás presahuje. Je to priestor, kde je všetko dovolené. Oceán možností a prijatia všetkého, čo je. Aj toho, čo nie je. Neviem, kedy sa to stane a či sa to stane, ale viem, že ten priestor vo mne je.

Niekedy ma vpustí dovnútra a objíme ma. A ja pocítim hlboké uspokojenie už len z toho, že som. Viem, že som správne, že svet je správne, že proste som. A to stačí.

Vedomie, že tento priestor v sebe mám mi pomáha a podporuje ma, aj keď svoj život ako šťastie a ružovú záhradu práve nevnímam. Niekedy sa ten priestor otvorí aj v takejto chvíli. Pojme ma aj so všetkou bolesťou, ktorú práve nesiem. Pocítim ohromnú vďačnosť, že aj toto je mi dovolené zažívať. Že moja skúsenosť človeka je komplexná, plnohodnotná a širokospektrálna. Bytostne ma prepadne pocit, že aj toto, presne toto, čo sa mi práve teraz deje, je správne.

Odžila som si roky a roky rôznych sebarozvojových kurzov, naučila som sa množstvo techník, až som dospela k tomu, že to podstatné je nám vlastne veľmi dostupné. Ani zďaleka to nie je zadarmo a nestane sa to zo dňa na deň. Je to denná a kontinuálna práca.

Dobrou správou je, že súčasná veda a dostupné modality nám ukazujú, že Priestor Ticha je reálne o mnoho bližšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Objavte v sebe Priestor Ticha a vytvorte si život podľa vlastných predstáv

Získajte prístup k pravidelnej dávke inšpirácie a ako darček dostanete tento e-book.

Naučíte sa, ako spomaliť, kreatívne uvoľniť vnútorné napätie či konflikty, aby ste mohli prijať to, kým ste a vykročili za tým, po čom skutočne túžite.

Ďakujem vám za návštevu!

Verím, že sa sem budete radi vracať pre ďalšiu inšpiráciu.

Prajem vám veľa šťastia, odhodlania a láskavosti na ceste k vlastnému Priestoru Ticha.

😊