Transformácia vyžaduje čas

Určite máte skúsenosti s drámami vo svojej mysli.

Ja mnohé, musím sa priznať.

Všimla som si, že sa niekedy rada vidím lepšia než som, ako keby sa ma temnota nedotýkala a nízke energie išli mimo mňa. Keď sa niekedy v tejto srande zabudnem, moju temnotu mi odzrkadľujú ľudia vonku.

To ja som tá svätá a to oni sú tí zlí.

Pravdou je, že vnútorný mier a pokoj môže vyťahovať z ľudí vôkol vojnu túžiacu po premene, po mieri.

Kedysi som si robila rôzne ochrany proti neviem čomu všetkému. Ako keby bolo možné ochrániť sa voči odrazom seba v iných.

Deštrukcia prichádza v mnohých formách. Tou najrýchlejšou sú myšlienky, ktoré začnú vytvárať príbehy, na ktoré naše telo samovoľne reaguje. Telo nerozlišuje príbehy mysli od skutočnosti. Skutočnosť býva často o mnoho nudnejšia a obyčajnejšia než to, čo sa nám odohráva v hlave.

Nízke, impulzívne reakcie dokážeme transformovať. Možno nie na prvýkrát a rozhodne nie na druhý, ale na taký tridsiaty, štyridsiaty, až stý už nejaké výsledky vidieť môžeme.

Chce to jediné. Čas.

Čas a dych.

Drámy sa dejú neustále. Niektoré vonku, iné v nás. Nie je dôležité, kde vznikajú, ale to ako na ne dokážeme reagovať.

Málo času, málo vnútornej kapacity a nasýtenia vedie k impulzívnej reakcii a deštrukcii.

Dostatok času, spánku a vlastnej výživy nám dáva možnosť povolať v sebe súcit.

Svet nie je rozdelený na nás a na tých druhých. Svet sme my. Tí druhí sú len naším odrazom a my sme odrazom zase ich kvalít.

Ak príde myšlienka oddelenosti a nadradenosti, skúsme v sebe preskúmať svoje nevedomé zákutia, dopriať si dostatok času na privolanie súcitu. Pozrime sa na to, ako v sebe dokážeme transformovať to, čo sa deje vonku, to, čo v iných vyťahujeme, ale i to, čo sa deje v nás a to, čo zase okolie vyťahuje z nás.

Som zástankyňou neutrality. Pokiaľ sa dokážem na vonkajšie (i vnútorné) dianie pozerať z miesta neutrality, z miesta, ktoré ja rada nazývam Priestorom Ticha, bez nutnosti posudzovania a odsudzovania, transformácia mojej vlastnej temnoty sa podarila.

Z tohto miesta v sebe sa môžem rozhodovať.

Tak sa tvorí mier.

Dovediem ťa do tvojho Priestoru Ticha, nech si môžeš vytvoriť život sama sebe na mieru. Môj príbeh si môžeš prečítať tu. Môžeš mi napísať, prepojiť sa so mnou na Facebooku či sa so mnou vidieť na pravidelných akciách.
  • Je čas stretnúť sa so svojím vnútorným hlasom? :)
  • Prepíš sa cez divočinu myšlienkového chaosu
    k pokojným vodám svojho vnútorného hlasu.

  • Stlačením tlačidla súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).

  • Súhlasím so spracovaním svojich osobných údajov a odberom noviniek z webu Priestor Ticha (viac informácií).